Materiály
Podívejte se, z jakých materiálů vyrábíme náš nábytek

Deskový materiál

Lamino desky

Lamino desky (LTD) jsou dřevotřískové desky jejichž povrchová úprava vzniká nalisováním dekorativního papíru impregnovaného aminoplastickými pryskyřicemi. Desky jsou odolné vůči krátkodobému působení vody, zvýšené teplotě a běžným úklidovým chemikáliím.

Povrch desek je snadno omyvatelný a bez zápachu. Laminované desky jsou určeny pro vnitřní vybavení a nábytek, pro použití v suchém prostředí.

Technické detaily

  • Pro výrobu korpusů běžného skříňového nábytku používáme LTD desky tloušťky nejméně 19 mm, pro pracovní plochy pak LTD desky tloušťky 22 mm

  • Záda skříně jsou z 12 mm tlusté dřevotřískové desky vsazené do drážky. To zvyšuje tuhost celého korpusu. Díky tomu nedojde k proražení ani vypadnutí zad a během času nedochází ani k rozklížení skříně

  • LTD lamino desky jsou hygienicky nezávadné, emisí uvolnitelného formaldehydu splňují kritéria emisní třídy E1

HPL desky

HPL desky jsou dekorativní kompaktní vrstvené lisované lamináty vhodné jak pro vnitřní, tak i vnější použití. Pro kvalitní kompaktní desky je charakteristický jemný hladký povrch, odolnost proti otírání, nárazům a poškrábání a také snadná údržba.

Pro jejich vynikající mechanickou pevnost a odolnost používáme tyto desky pro výrobky kde záleží na estetickém působení i při náročném provozu.

Technické detaily

  • U nábytku s předpokládaným vyšším zatížením používáme desky v kombinaci surové dřevotřísky (i ve voděodolném provedení P3/P5) a laminátů HPL v tloušťkách 0,8, 1 nebo 1,5 mm

  • Kompaktní desky odpovídají požadavkům podle normy EN 312 a emisní třídě E1

Konstrukce a plastové koncovky

Kovové konstrukce

Kovové konstrukce jsou svařovány z tenkostěnných ocelových nábytkářských profilů ve zvláštní ochranné atmosféře.

Většina svařenců je vyráběna na svářecím robotu a je tím zajištěna 100% stabilita a pevnost všech svárů.

Před lakováním prochází svařence chemickou před-úpravou, která zaručuje vysokou odolnost a kvalitu povrchové úpravy.

Na svařené konstrukce je poté nanášena prášková barva, která je vypalována v peci při vysoké teplotě. Výrobek tak na svém povrchu získá jednolitou neporušenou barevnou vrstvu.

Plastové koncovky

Plastové kluzáky a zátky odebíráme od českého výrobce, který zaručuje jejich kvalitu i zdravotní nezávadnost.

Na velmi citlivé povrchy standardně dodáváme koncovky opatřené filcem proti poškrábání povrchu.

Některé druhy plastových koncovek dodáváme i s tzv. rektifikačním šroubem pro snazší vyrovnání v případě instalace na nerovné povrchy.

Barevné provedení plastových koncovek

  • Koncovky jsou (mimo zvláštní případy) dodávány v šedé barvě (RAL 7040). Tento odstín je, dle našich zkušeností, nejvíce šetrný k podlahovým krytinám.

Školní tabule

Popisné plochy

Standardně vyrábíme 2 druhy popisných ploch – bílé pro popis suchostíratelným fixem a zelené, křídové. Tyto tabulové plochy jsou vždy magnetické. Plechy pro výrobu tabulí upravujeme několikavrstevným nástřikem barvy, kterou finalizujeme přibližně při cca 900 °C (tzv. keramika). Na popisné plochy poskytujeme 10letou záruku.

Na přání vám křídové popisné tabule nalinkujeme (nedojde ke smazání linkování).

Tabulové plochy standardně vyrábíme 1000 nebo 1200 mm vysoké. Na přání i 1500 mm.

Odkládací lišty

Křídla vícedílných tabulí a jednodílné tabule montované na stěnu mají vždy na spodní hraně malou odkládací, tzv. křídovou, lištu.

Střední díl vícedílných tabulí a jednodílné tabule na výškově nastavitelných stojanech mají na spodní hraně velkou hliníkovou odkládací lištou. N a té je zavěšena hliníková miska k odkládání mycí houby.

Závěsy

Křídla vícedílných tabulí jsou pro větší bezpečnost zavěšeny na masivních závěsech.

Rámování tabulí a nástěnek

Plochy tabulí a nástěnek vodotěsně rámuje hliníkový profil TOPP (profil ve tvaru písmene H – zaručuje, že se tabulové plochy ani ve velkých formátech nekroutí a neohýbají) a jejich rohy chrání plastové koncovky. Standardně nabízíme tyto profily v barvě přírodní elox. Na přání vám je dodáme i v ostatních barvách podle barevného vzorníku.

Sedáky a čalounění

Sedáky

Všechny modely židlí standardně dodáváme s otevřeným tvarem sedáku (s tzv. krempou). Podle vašeho přání vám dodáme i nžidle se sedákem uzavřeným (bez krempy).

Barevné dekory sedáků a opěráků

  • Plastové sedáky židlí Pinna jsou vyrobeny z PP a nabízíme je v těchto barvách: žlutá, oranžová, červená, zelená, modrá, šedá a černá.

Čalounění

Pro čalouněné sedáky používáme pouze kvalitní potahové látky s dlouhou životností.

Standardní barevné provedení čalounění

  • Standardní barvy potahů v naší nabídce jsou: modrá, černá, zelená, červenohnědá, oranžová a šedá.

Potřebujete nábytek do školy nebo poradit?

Jitka Bártová

Obchodní asistentka

Napište mi

+420 770 105 039

volejte Po–Pá, 8:00–16:00